sobota, 12 października 2013

What I want to read?


Książki pozwalają mi odpocząć, ale w natłoku obowiązków, które ostatnio trochę mnie przytłoczyły, mam mało czasu na relaks i przyjemności. Nie poddaję się jednak i sukcesywnie dzięki niezawodnemu kalendarzowi, staram się wygospodarować czas na czytanie.
Tak naprawdę na swojej "liście książek" mam kilkanaście pozycji, ale nie chciałam Was przytłoczyć taką ilością "suchych" danych. Bo na razie nie będą to recenzje, ale krótkie zajawki, o czym dana publikacja opowiada, jaką historię przedstawia.
Nie są to najnowsze pozycje, ale bardzo chcę je przeczytać, ponieważ:
1. interesuję się historią II wojny światowej
2. cenię E.E.Schmitta za to, jak pięknie opisuje emocje
3. lubię książki reportażowo - fabularne

Po przeczytaniu postaram się napisać Wam krótkie recenzje :)Kacper Śledziński "Cichociemni. Elita polskiej dywersji"
Oprawa twarda. Liczba stron: 420

Byli gotowi poświęcić wszystko dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!”
Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii. Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce.  
Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.
  
Eric-Emmanuel Schmitt "Księga o Niewidzialnym"
Oprawa twarda. Liczba stron: 368

"Księga o Niewidzialnym" to zbiorowe wydanie najpiękniejszych przypowieści Erica-Emmanuela Schmitta - Oskara i pani RóżyPana Ibrahima i kwiatów KoranuDziecka NoegoZapasów z życiem - zawierające ponadto publikowaną po raz pierwszy w Polsce buddyjską baśń o Milarepie.
To opowieści, które poruszają najczulsze struny ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia – Niewidzialnym, lecz możliwym do odkrycia.


Wojciech Jagielski "Wypalanie traw"
Oprawa miękka. Liczba stron: 256


W zmasakrowanej twarzy białego farmera nie sposób rozpoznać budzącego paniczny strach Eugène'a Terre'Blanche'a. Czarnoskórzy zabójcy nie próbują uciekać. Sami dzwonią na policję. Wymierzyli tylko sprawiedliwość. 
Koniec obłędnego systemu rasowej segregacji. Biali oddali władzę czarnoskórej większości. Ale nie w rodzinnym miasteczku zapatrzonego w Hitlera Terre'Blanche'a. Samozwańczego generała nie obowiązują rządowe umowy podpisane przez zdrajców. W Ventersdorp wszystko ma pozostać zgodnie z boskim planem. Osobno biali Burowie, osobno czarni, osobno potomkowie Anglików. 
Zmysł obserwacji i mistrzostwo pióra Wojciecha Jagielskiego zamienia tu i teraz mieszkańców południowoafrykańskiego miasteczka w uniwersalną opowieść o rozczarowaniu, jakie niesie z sobą każda wielka społeczna rewolucja.    

***

Czytaliście już te książki?
A jak wyglądają Wasze listy lektur na najbliższe tygodnie?? ;)

***Wszystkie informacje o książkach pochodzą ze strony: http://www.znak.com.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz